1000
13800 Kč

Příklepové vrtačky Bosch

Příklepové vrtačky Bosch kombinují extra vysoký výkon s nejmodernější technikou a vynikajícím ergonomickým designem. Překvapí vás snadnou ovladatelností, pohodlným vrtáním i šroubováním. Elektrická vrtačka s příklepem Bosch nesmí chybět v základní kutilské výbavě, s Boschem vsadíte na nejvyšší kvalitu na trhu. Vyzkoušejte kombinaci nejvyšší kvality a síly. Modrá řada vrtaček s příklepem Bosch Professional je určena pro profesionální využití řemeslníků, zelená řada Bosch Hobby se hodí pro občasnou práci kutilů. Nakupujte u autorizovaného prodejce značky Bosch. Již jste u nás nakupovali a něco se vám porouchalo? Nabízíme bezstarostný servis BOSCH. V oblasti příklepových vrtaček Bosch a příslušenství Bosch se pohybujeme řadu let. Dokážeme vám proto přesně poradit s výběrem.

Hobby a profi příklepové vrtačky Bosch

Bosch nabízí širokou škálu příklepových vrtaček v různých typech a velikostech. Tyto vrtačky jsou k dispozici jak v profesionální verzi Bosch Professional, tak i v amatérské verzi Bosch Hobby. 

Příklepové vrtačky Bosch Professional jsou navrženy pro profesionální použití a nabízejí vysoký výkon a spolehlivost. Mají vysokou kapacitu baterie a jsou vybaveny silnějším motorem, což umožňuje efektivní práci i s tvrdými materiály. Příklepové vrtačky Bosch Hobby jsou navrženy pro amatérské použití a nabízejí nižší výkon a menší kapacitu baterie. Příklepové vrtačky Bosch Professional jsou tedy dražší než příklepové vrtačky Bosch Hobby.

Příklepové vrtačky Bosch velmi usnadňují vrtací práci. Účinné tlumení vibrací a promyšlená ergonomie nabízejí nejvyšší komfort v každé pracovní situaci. Vrtačky s příklepem Bosch je možno použít pro přesné a čisté vrtání do většiny známých stavebních materiálů. Na vrtání do cihlové nebo betonové zdi je třeba použít právě tuto vrtačku. Příklepová vrtačka Bosch díru bezpečně vyvrtá, aniž by porušila strukturu zdiva. U příklepových vrtaček je samozřejmostí možnost vypnutí příklepu, které není nutné při vrtání do dřeva či kovu.

Pro běžnou práci stačí vrtačka s výkonem do 550 W, pro náročnější práce nad 750 W. Vyšší výkon je pak nutný pouze u specializovaných prací při vrtání otvorů 20 mm a více.

I když může příklepová vrtačka Bosch vypadat stejně jako jiná vrtačka, tak je rozdíl ve vnitřní konstrukci. Mechanismus přeskakujících šroubů zajišťuje tvorbu příklepů v ose vrtačky. Příklepová vrtačka je ideální volbou, jestliže potřebujeme vrtat do zdiva nebo jiných tvrdých materiálů. Není však samozřejmě problém s vrtačkou s příklepem zavrtat i do dřeva. Napájení vrtačky s příklepem Bosch nemusí být jen z elektrické sítě, ale máme v nabídce i aku příklepové vrtačky.

Na co nezapomenout při výběru příklepové vrtačky Bosch?

U výběru elektrické vrtačky Bosch (příklepové vrtačky nebo bez příklepu) se doporučujeme soustředit na následující parametry:

  • zásadní je příkon příklepové vrtačky (300 - 1 500 W)
  • rozsah upnutí sklíčidla (8 - 16 mm)
  • typ sklíčila (rychloupínací či zubové)
  • hmotnost příklepové vrtačky (1-5 kg)
  • balení příklepové vrtačky (karton, kufr, L-Boxx)

Není vždy nutné mít všechny parametry  Bosch vrtačky v nejvyšší kvalitě. Důležitější je zvolit takovou kombinaci parametrů, které budou splňovat vaši potřebu na vrtání.

Princip fungování vrtačky s příklepem

Mechanismus kovových rohatek vrtačky Bosch odtlačuje úderník, ten udeří v podélném směru do hřídele se sklíčidlem. Mezi frekvencemi úderu a otáčkami je přímá úměra. Razance příklepů závisí na tom, s jakou silou do vrtačky tlačíte.

Maximání rychlost otáček není příliš důležitá. Vysoká rychlost otáček vám může při vrtání ušetřit pár sekund času, ale důležitější hodnotou je spíše maximální kroutící moment.

Pokud váháte při výběru, doporučujeme vrtačku s příklepem Bosch.

Upínací sklíčidlo vrtačky

U levnějších modelů příklepových vrtaček Bosch je upínací sklíčidlo na kličku. Mnozí řemeslníci jsou již na tento způsob zvyklí a nevadí jim. Nevýhodou je, že se může ztratit. Praktičtější variantou je rychloupínací sklíčidlo. Zde vyměníte vrták či bit pootočením koncové části vrtačky.

Při výběru příklepové vrtačky Bosch doporučujeme nesledovat pouze cenu, ale také kompatibilitu s dalšími nářadím, které budete potřebovat (sady vrtáků, kufr apod.).

➡️ Potřebujete poradit při výběru příklepové vrtačky?

Kontaktujte náš eshop na e-mailu info@naradib.com nebo na telefonu (+420) 910 127563 (zpoplatněno dle běžných cen vašeho tarifu).