600
35800 Kč

Baterie v balení

Aku nářadí

Aku nářadí Bosch je charakterizováno nadstandardní výdrží a dlouhou životností baterie. Díky moderní Li-Ion baterii nemusíte spoléhat na elektrickou síť, pracujete rychle a efektivně bez kabelu, a usnadníte si tak práci ve výškách a špatně přístupném terénu. Bosch klade důraz na kvalitu, proto se moderní stroje výkonem vyrovnají klasickému elektrickému nářadí. Pracujete kdekoli a kdykoli, nejste závislí na dosahu elektrického proudu. Jeden akumulátor navíc využijete napříč stejnou řadou AKU nářadí Bosch - investujete do jednoho akumulátoru, pohon zajistíte celé výbavě AKU strojů. Elektrické AKU nářadí Bosch zahrnuje 2 základní řady: modrou řadu Bosch Professional a zelenou řadu Bosch Hobby. Vyberte si z naší rozmanité nabídky aku šroubováků, aku pil a ostatního aku nářadí a vsaďte na kvalitu od Bosche. 

Pokud se chystáte přejít od elektrického nářadí do zásuvky k aku nářadí Bosch, první věcí, která vás bude zajímat, je kvalita akumulátorů. A zda jejich výkon bude stačit na práci, kterou od nich budete požadovat. Mimo hlavních parametrů aku jako jsou napětí a kapacita, vás jistě bude zajímat i životnost baterií. Nakonec si jistě vyberete takové aku nářadí Bosch, které vám vydrží sloužit dlouhé roky, aniž byste museli dokupovat nové akumulátory.

Napětí akumulátoru

Čím vyšší je jmenovité napětí akumulátorů, tím větší výkon můžete od nářadí Bosch na akumulátor očekávat. Jelikož jsou základní články vyráběné na napětí 1,2V, mají uváděný výkon právě násobkem této hodnoty. Tedy 10,8 V, 12 V, 14,4 V, 18 V a podobně. Občas je udáváno i vyšší napětí AKU (12, 14, 16 nebo 20 V), kterého ovšem akumulátory dosahují pouze v plně nabitém stavu.

Kapacita akumulátoru

Akumulátor Bosch má danou kapacitu v ampérhodinách (Ah) či jejich tisícinách (mAh). Tento parametr určuje, jak dlouho dokáže poskytovat proud o hodnotě jednoho ampéru. Baterie Bosch s kapacitou 2 Ah (respektive 2000 mAh) tak vydrží dodávat proud o hodnotě jednoho ampéru po dobu dvou hodin. Případně po dobu jedné hodiny dodávat AKU nářadí  Bosch proud o dvounásobné hodnotě. Čím náročnější práci vyžadujete, tím více proudu se samozřejmě z baterie odebere.

Doba nabíjení akumulátoru

Jestliže máte AKU nářadí Bosch s integrovaným akumulátorem nebo jen jednu baterii, pak musíte práci přerušovat. Ideální je mít rovnou akumulátory dva. Zatímco se jeden nabíjí, druhý může pro vás pracovat. Každý akumulátor Bosch má k sobě určenou nabíječku. Není vhodné, když používáte jiný typ nabíječky.